ترکیه آنتالیا

آنتالیا شهری ساحلی است که در منطقه مدیترانه و غرب ترکیه واقع شده است. این شهر دارای تابستان های گرم و طولانی بوده و حتی گفته شده که در زمستان بارندگی بسیار نادر بوده و باران‌های سیل آسا بیشتر در فصل پاییز دیده شده‌است. بطور متوسط در سال ۳۰۰ روز آفتابی و ۴۰ تا ۵۰ روز بارانی بوده و میانگین دمای سالیانه حدود ۱۸٫۷ درجه سانتیگراد است. این شهر که به عنوان مرکز گردشگری و تفریحی در ترکیه محسوب می‌گردد، دارای جاذبه‌های فراوان می‌باشد. در این شهر بلوارهای زیبا با درختان نخل و لنگرگاه‌ها خود نمائی می‌کند. در این شهر و در بخش قدیمی و تماشائی آن منطقه کاله ایچی قرار دارد. بافت خاص منطقه که شامل خیابانهای کم عرض و پیچ در پیچ بوده به همراه خانه‌های قدیمی که توسط دیوارهای قدیمی محصور شده، بسیار جلب توجه می‌کند. پلاژهای آنتالیا عبارتند از کنیاآلتی، لارا و کارپوزکالدیران. منطقه های بی داغلاری و ساکلی کنت، مختص ورزش های زمستانی اند. فرودگاه آنتالیا و فرودگاه بین المللی سابیحا گوکچن، تنها فرودگاه های آنتالیا هستند. پارک آبی و پارک دلفین ها (دلفین ها، شیرهای دریایی، وال های سفید) در آنتالیا جاذبه های آنتالیا برای کودکان هستند.

شهر قديمي

- علی مجیدی 99.07.30

از دیدنی های آنتالیا شهر قدیمی آنتالیا توسط رومی ه...

از دیدنی های آنتالیا شهر قدیمی آنتالیا توسط رومی ها بنا گردید و با دیوارهایی بلند که به دریا ختم شده محاصره و تحت حفاظت بوده است از این رو امروزه بنام قلعه معروف میباشد.این شهر که در دوره سلجوقی توسعه یافته و به بندر گاهی تبدیل گردیده از آثار تاریخی ترکیه بحساب میآید و پیوند زیبای گذشته و حال یکی از جاذبه های ویژه این قلعه میباشد.

برج ساعت (clock tower)

- علی مجیدی 99.07.30

برج ساعت آنتالیا یکی دیگر از جاذبه های ترکیه و دید...

برج ساعت آنتالیا یکی دیگر از جاذبه های ترکیه و دیدنیهای آنتالیای ترکیه به شمار میرود. در گذشته 80 برج در دور شهر آنتالیا قرار داشته که اکنون از همه آنها فقط یک برج ساعت مانده. میدان کاله کاپیسی بعنوان سمبل صلابت و پایداری جای خود را در این شهر قدیمی حفظ کرده است و از برترین دیدنیهای ترکیه و جاذبه های گردشگری آنتالیاست.

پرگه

- علی مجیدی 99.07.30

شهری باستانی است که در18 کیلو متری آنتالیا قرار گر...

شهری باستانی است که در18 کیلو متری آنتالیا قرار گرفته است. در قرن 12 (قبل از میلاد) یونانیان مهاجر کوچ عظیمی از شمال شهر ترکیه به جنوب آن داشتند. با آمدن آنها به شرق شهر مدرن ترکیه (جنوب ترکیه) نژادهای مختلف به اینجا وارد شده و یونانیان اسم آن منطقه را پامفیلیا نامیدند. در آن زمان پامفیلیا مکانی مهم برای تجارت در شهر پرگه بود که هم اکنون به عنوان شهری تاریخی یاد میشود.

آسپندوس

- علی مجیدی 99.07.30

که به آمفی تاتر معروف است که در8 کیلو متری شهر سری...

که به آمفی تاتر معروف است که در8 کیلو متری شهر سریک واقع شده است .این شهر 1000 سال قبل از میلاد به دست یونانیان بنا شده است و یکی از ثروتمند ترین شهر های زمان خود بوده است. آمفی تاتر این شهر 200 سال بعد از میلاد توسط رومی ها بنا شده که آسپندوس در مسیر پر رونق تجاری آن زمان همه را حیرت زده میکند و اکثر توریست ها یی که به آنتالیا می آیند از منطقه تاریخی و زیبا دیدن می کنند.

بندر قلعه کاله ایچی

- علی مجیدی 99.07.30

بندر قلعه کاله یکی از مراکز تفریحی است که نزدیک به...

بندر قلعه کاله یکی از مراکز تفریحی است که نزدیک به این قلعه می باشد و از بندرهای جالب و دیدنی است که در سفر به ترکیه نمونه آن کم پیدا میشود. تمام خدمات رفاهی نظیر فروشگاه و کافه و رستوران و هر چیزی را که بخواهید می توانید در این منطقه مشاهده کنید. قایق رانی یکی از تفریحات ثابت مسافران این جاست. صبح گاه بهترین زمان برای قایق سواری در این بندرگاه است.

شهرک ساکلی کنت

- علی مجیدی 99.07.30

اگر به ورزش های زمستانی، مخصوصاً اسکی علاقمندید، ح...

اگر به ورزش های زمستانی، مخصوصاً اسکی علاقمندید، حتماً باید از شهرک ساکی کنت (Saklikent) که در ۵۰ کیلومتری شمال غربی آنتالیا واقع شده است بازدید نمایید. این شهرک از تفریحات آنتالیا ترکیه به شمار می رود و شهرکی ایده آلی برای ورزش های زمستانی می باشد. این شهر در قسمت شمالی منطقه باتلاق های کوهستانی باکیرلی و در ارتفاع حدود ۱۹۰۰ – ۱۷۵۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است.

غار كارائين

- علی مجیدی 99.07.30

یكي ديگر از مناطق ديدني آنتاليا غار كارائين است كه...

یكي ديگر از مناطق ديدني آنتاليا غار كارائين است كه در فاصله 30 كيلومتري شهر آنتاليا شرق كوه چان قرار دارد. از خصوصيات در خور توجه اين مكان تعلق آن به دوران پارينه سنگي مي باشد. غار كارائيني از جمله قديمي ترين مكانهاي سكونت انسانها در كشور تركيه مي باشد. اين مكان داراي يك ورودي مجزا است كه با نور خورشيد روشن مي شود كه در ادامه به 3 تالار بهم پيوسته منتهي مي گردد.

پارک دلفین ها (دلفیناریوم)

- علی مجیدی 99.07.30

دلفیناریوم یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا و دیدن...

دلفیناریوم یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا و دیدنیهای ترکیه، بخشی از پارک آبی آنتالیا است و دلفین ها، فک ها و وال های سفید در این پارک نمایش می دهند. دلفیناریوم یکی دیگر از جاذبه های ترکیه و دیدنیهای آنتالیای ترکیه به شمار میرود.

غواصی آنتالیا

- علی مجیدی 99.07.30

تور غواصی در شهر کمر.بازدید از مناظر زیبای طبیعی د...

تور غواصی در شهر کمر.بازدید از مناظر زیبای طبیعی دریا و ساحل.امکان شنا،حمام آفتاب وغواصی همراه با مربیان مجرب تور غواصی آنتالیا در منطقه کمر انجام می شود. در این تور پس از رسیدن به اسکله مرکزی شهر کمر در نزدیکی آنتالیا و سوار شدن بر لنج های تفریحی شرکت کنندگان به گروه های 5 نفره تقسیم شده و پس از حرکت لنج و دریافت آموزش های لازم که بسیار ساده نیز می باشند به همراه مربی مربوطه اولین غواصی خود را انجام می دهند